hosting / usługi dodatkowe / antyspam i antywirus

Antyspam i antywirus

W ostatnim czasie spam jest nieodłączną częścią internetu. Spam to niechciane wiadomości rozsyłane przez różnych użytkowników internetu, mające na celu np. reklamę. Spam jest niezwykle uciążliwy. Biorąc pod uwagę fakt, że skrzynki pocztowe mają ograniczoną pojemność, zdarzyć się może, że niechciana poczta po prostu "zapcha" skrzynkę i uniemożliwi dotarcie oczekiwanym mailom. Duża ilość spamu może też sprawić, że przeoczymy e-maila, który "zginął" wśród innych wiadomości.

W dobie komunikacji internetowej e-mail stał się jedną z podstawowych form kontaktu. Dlatego by pozbyć się niechcianej korespondencji lub też w ogóle jej nie otrzymywać dostawcy usług pocztowych proponują usługę modułu antyspamowego. Moduł antyspamowy filtruje pocztę. Dzięki specjalnym, indywidualnym ustawieniom, każdy klient może określić własne preferencje. Dobrze skonfigurowany moduł antyspamowy przechwyci wszelkie niechciane informacje, pozwoli za to dotrzeć do nas tym, na które czekamy. Jeśli nam samym taka konfiguracja sprawia problem, możemy skorzystać z ustawień predefiniowanych przez dostawcę.

Równie ważną usługą dostarczaną wraz z usługami pocztowymi jest moduł antywirusowy, który wychwytuje maile zawierające podejrzane dane i nie dopuszcza do tego, by wirus rozprzestrzenił się w naszym komputerze.
Polityka Prywatnosci | Antyspam i antywirus